Fotowoltaika & pompy ciepła
Elektrownia fotowoltaiczna to najprościej rzecz ujmując system do produkcji energii elektrycznej polegający na zjawisku konwersji promieniowania słonecznego w prąd elektryczny.
Pod wpływem strumienia fotonów światła w kontakcie pomiędzy dwoma następuje wytworzenie siły elektromotorycznej. Przemiany takie mogą występować w wielu materiałach, jednak najpopularniejszym materiałem stał się krzem w którym to elektrony poruszające się od atomu do atomu są ograniczane poprzez występujące w nich wiązania chemiczne i przerwę energetyczną. Dzięki temu procesowi wytworzona zostaje energia która następnie zostaje wprowadzona do falownika. To tutaj zachodzi przetworzenie napięcia oraz monitoring funkcjonalności instalacji . Energia elektryczna na bieżące potrzeby zostaje automatycznie konsumowana, a każda nadwyżka zostaje przetransportowana bezpośrednio do sieci. W późniejszym okresie tj. noc, zima na zasadach prosumenckich można tą energię odzyskać i cieszyć się darmową energią przez cały rok!
Instalacja fotowoltaiczna to własna, mała elektrownia która pozwoli na niezależność! W główny skład instalacji wchodzą nie tylko moduły fotowoltaiczne za pomocą których wytwarzana jest energia, a również takie elementy jak falownik – serce całej instalacji pozwalające na przetworzenie prądu stałego na zmienny, zabezpieczenia AC i DC – które pozwalają bezpiecznie korzystać z instalacji, konstrukcja montażowa tworząca szkielet dla modułów, okablowanie, dodatkowe zabezpieczenia przeciwpożarowe, uziemienie instalacji, korytka oraz pozostały osprzęt tworzący całość.
Nowoczesne systemy pozwalają na bardzo szybki okres zwrotu, a cały okres pracy paneli szacuje się na 40-50 lat! Do pracy instalacji potrzeba jeszcze jednego… Słońca!
To dzięki niemu mamy możliwość wytworzenia energii, a w Polsce o to nie trzeba się obawiać, jest go bardzo dużo! W Polsce natężenie promieniowania słonecznego wynosi w zależności od rejonu 950 – 1100 kWh/m2. Zatem z instalacji 10kW w idealnych warunkach wyprodukować można nawet 11000 kWh.
Prąd nadprodukowany w lato można wykorzystać w zimie, a z pomocą naszego specjalisty dobierzemy dla Państwa odpowiednią moc i rozwiązania!
W pierwszym systemie źródła ciepła krąży ciecz, często roztwór glikolu, a jego zadaniem jest pobieranie ciepła z otoczenia. Pompy posiadają również obieg w którym krąży gazowy czynnik chłodniczy. W wymienniku ciepła tzw. parowniku następuje przekazanie energii środowiska z pierwszego obiegu do czynnika chłodniczego. W przypadku powietrznych pomp ciepła to powietrze zewnętrzne które ogrzewa czynnik chłodniczy. Kolejnym elementem jest sprężarka zwiększająca ciśnienie i temperaturę pary czynnika chłodzącego. W innym wymienniku tzw. skraplaczu czynnik o podwyższonej temperaturze oddaje swoją energię wodzie ogrzewając ją. Po oddaniu energii następuje schłodzenie, skroplenie, rozprężenie, a następnie czynnik trafia ponownie do parownika.
Pozostałe pytania
Czas realizacji zamówienia wynosi od 5 do 14 dni roboczych od daty zaksięgowania przelewu na naszym koncie. W przypadku braku dostępności wybranych podzespołów, bądź opóźnienia zawsze poinformujemy Cię o tym mailowo lub telefonicznie i postaramy się zaproponować alternatywę.
Oczywiście, istnieje możliwość odbioru osobistego, po uprzednim poinformowaniu opiekuna. Minimum 24 godziny przed planowanym przyjazdem na miejsce.
Oczywiście jest możliwość zakupu 1 modułu, bądź kilku paneli wyłącznie z odbiorem osobistym. Minimalne zamówienie realizowane na wysyłkę to pełne jednostki paletowe. Z racji na możliwość uszkodzenia podczas transportu.
Panele transportowane są firmą RABEN, DSV , natomiast mniejsze podzespoły głównie kurierem DPD, DHL.
Przy odbiorze należy dokładnie sprawdzić stan przesyłki, a w przypadku uszkodzenia spisać z kierowcą protokół szkody. Jeżeli uszkodzenie zostało stwierdzone po odjeździe kierowcy, można próbować skontaktować się z firmą spedycyjną, jednak nie możemy zagwarantować, że taka reklamacja zostanie uznana. Można również skontaktować się z nami, spróbujemy pomóc, jednak bez podpisanego protokołu szkody również nie możemy zagwarantować uznania reklamacji.
Ilość modułów jest inna u każdego producenta. Dokładną informacje znajdziesz na karcie katalogowej każdego producenta.
Jedyną aktualnie dostępną metodą płatności jest przedpłata na podstawie wystawionej wcześniej przez nas faktury proforma. Niestety nie ma możliwości zamówienia towaru za pobraniem lub skorzystania z kredytu kupieckiego. W przypadku zamówień z odbiorem osobistym istnieje możliwość płatności kartą.
Często otrzymujemy to pytanie od naszych klientów, co jest oczywiście uzasadnione ze względu na wysoką wartość towaru. Zakupy w G-VOLT są w 100% bezpieczne, jesteśmy firmą działającą na rynku fotowoltaiki już od ponad 3 lat, z ugruntowaną pozycją na rynku, którą możesz zweryfikować w Internecie. Obsłużyliśmy już tysiące klientów i nigdy byśmy nie zaryzykowali jakiegokolwiek braku uczciwości.
Nie, fakturę zawsze wysyłamy drogą mailową na adres podany w zamówieniu, po doręczeniu towaru.
Dokumentacja jest dostępna do pobrania na karcie wybranego produktu na stronie naszej hurtownie.
Oczywiście, nasz dział techniczny służy pomocą w doborze elementów instalacji, odpowiemy również na pytania dotyczące parametrów falowników i paneli.
W przypadku zgłoszenia reklamacyjnego prosimy o kontakt pod adresem reklamacje@gvolt.pl z opisem wady, numerem seryjnym wadliwych podzespołów oraz przesłaniem faktury zakupu. Klient może bezpośrednio zgłosić się do producenta, bądź oficjalnego dystrybutora na terenie Polski.
Tak, nasza oferta jest skierowana zarówno dla firm, jak i dla osób fizycznych. W takim wypadku do zamówienia wystawiamy fakturę imienną.
Nie. Nie świadczymy usług instalacyjnych.
Możesz skorzystać z bezpłatnego programu doborowego - https://cieplo.app