G-VOLT

Fotowoltaika.

G-VOLT

Fotowoltaika dla Ciebie!

Z naszą pomocą dobierzemy spersonalizowaną elektrownie fotowoltaiczną która już w okresie 2 tygodniu pojawi się na dachu aby po wymianie licznika rozpocząć produkcję darmowego prądu! Bazujemy na sprawdzonych przez naszych specjalistów rozwiązaniach, oraz każdą formalnością, dokumentami zajmiemy się za Ciebie. Zapewnimy finansowanie dzięki któremu w koszcie rachunków za energię zmieści się koszt kredytowania instalacji aby mogli Państwo po prostu oszczędzać!

created by dji camera
ELEKTROWNIA FOTOWOLTAICZNA

Co to jest elektrownia fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna to własna, mała elektrownia która pozwoli na niezależność! W główny skład instalacji wchodzą nie tylko moduły fotowoltaiczne za pomocą których wytwarzana jest energia, a również takie elementy jak falownik – serce całej instalacji pozwalające na przetworzenie prądu stałego na zmienny, zabezpieczenia AC i DC – które pozwalają bezpiecznie korzystać z instalacji, konstrukcja montażowa tworząca szkielet dla modułów, okablowanie, dodatkowe zabezpieczenia przeciwpożarowe, uziemienie instalacji, korytka oraz pozostały osprzęt tworzący całość.

Nowoczesne systemy pozwalają na bardzo szybki okres zwrotu, a cały okres pracy paneli szacuje się na 40-50 lat! Do pracy instalacji potrzeba jeszcze jednego… Słońca!

To dzięki niemu mamy możliwość wytworzenia energii, a w Polsce o to nie trzeba się obawiać, jest go bardzo dużo! W Polsce natężenie promieniowania słonecznego wynosi w zależności od rejonu 950 – 1100 kWh/m2. Zatem z instalacji 10kW w idealnych warunkach wyprodukować można nawet 11000 kWh.

Prąd nadprodukowany w lato można wykorzystać w zimie, a z pomocą naszego specjalisty dobierzemy dla Państwa odpowiednią moc i rozwiązania!

ELEKTROWNIA FOTOWOLTAICZNA

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Elektrownia fotowoltaiczna to najprościej rzecz ujmując system do produkcji energii elektrycznej polegający na zjawisku konwersji promieniowania słonecznego w prąd elektryczny.

Pod wpływem strumienia fotonów światła w kontakcie pomiędzy dwoma następuje wytworzenie siły elektromotorycznej. Przemiany takie mogą występować w wielu materiałach, jednak najpopularniejszym materiałem stał się krzem w którym to elektrony poruszające się od atomu do atomu są ograniczane poprzez występujące w nich wiązania chemiczne i przerwę energetyczną. Dzięki temu procesowi wytworzona zostaje energia która następnie zostaje wprowadzona do falownika. To tutaj zachodzi przetworzenie napięcia oraz monitoring funkcjonalności instalacji . Energia elektryczna na bieżące potrzeby zostaje automatycznie konsumowana, a każda nadwyżka zostaje przetransportowana bezpośrednio do sieci. W późniejszym okresie tj. noc, zima na zasadach prosumenckich można tą energię odzyskać i cieszyć się darmową energią przez cały rok!

Zobacz

Zalety stosowania fotowoltaiki.

Oszczędność

Dzięki dofinansowaniom cały system zwraca się nawet w okresie 5 lat!

Niezależność

Przestań martwić się
ciągłymi podwyżkami cen energii

Ekologia

Dzięki fotowoltaice i pompie ciepła korzystaj w 100% z OZE.

Bezobsługowość

Instalacja fotowoltaiczne są w 100% bezobsługowe.

Dostępność

Instalację fotowoltaiczną można zamontować praktycznie wszędzie

Czas użytkowania

Gwarancja producencka
na uzysk conajmniej 85% po 25 lat pracy!