G-VOLT

Fotowoltaika.

G-VOLT

Fotowoltaika dla Ciebie!

Wybierz naszą firmę aby w okresie 2 tygodni pojawiła się na Twoim dachu, gruncie instalacja fotowoltaiczna.
Po darmowej wymianie licznika przez dystrybutora będziesz mógł rozpocząć produkcję własnego prądu!  

DJI_0537 (1)
ELEKTROWNIA FOTOWOLTAICZNA

Co to jest elektrownia fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna to własna, mała elektrownia która pozwoli na niezależność! W główny skład instalacji wchodzą nie tylko moduły fotowoltaiczne za pomocą których wytwarzana jest energia, a również takie elementy jak falownik – serce całej instalacji pozwalające na przetworzenie prądu stałego na zmienny, zabezpieczenia AC i DC – które pozwalają bezpiecznie korzystać z instalacji, konstrukcja montażowa tworząca szkielet dla modułów, okablowanie, dodatkowe zabezpieczenia przeciwpożarowe, uziemienie instalacji, korytka oraz pozostały osprzęt tworzący całość.

Nowoczesne systemy pozwalają na bardzo szybki okres zwrotu, a cały okres pracy paneli szacuje się na 40-50 lat! Do pracy instalacji potrzeba jeszcze jednego… Słońca!

To dzięki niemu mamy możliwość wytworzenia energii, a w Polsce o to nie trzeba się obawiać, jest go bardzo dużo! W Polsce natężenie promieniowania słonecznego wynosi w zależności od rejonu 950 – 1100 kWh/m2. Zatem z instalacji 10kW w idealnych warunkach wyprodukować można nawet 11000 kWh.

Prąd nadprodukowany w lato można wykorzystać w zimie, a z pomocą naszego specjalisty dobierzemy dla Państwa odpowiednią moc i rozwiązania!

ELEKTROWNIA FOTOWOLTAICZNA

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Elektrownia fotowoltaiczna to najprościej rzecz ujmując system do produkcji energii elektrycznej polegający na zjawisku konwersji promieniowania słonecznego w prąd elektryczny.

Pod wpływem strumienia fotonów światła w kontakcie pomiędzy dwoma następuje wytworzenie siły elektromotorycznej. Przemiany takie mogą występować w wielu materiałach, jednak najpopularniejszym materiałem stał się krzem w którym to elektrony poruszające się od atomu do atomu są ograniczane poprzez występujące w nich wiązania chemiczne i przerwę energetyczną. Dzięki temu procesowi wytworzona zostaje energia która następnie zostaje wprowadzona do falownika. To tutaj zachodzi przetworzenie napięcia oraz monitoring funkcjonalności instalacji . Energia elektryczna na bieżące potrzeby zostaje automatycznie konsumowana, a każda nadwyżka zostaje przetransportowana bezpośrednio do sieci. W późniejszym okresie tj. noc, zima na zasadach prosumenckich można tą energię odzyskać i cieszyć się darmową energią przez cały rok!

Zobacz

Zalety stosowania fotowoltaiki.

Oszczędność

System z obecnymi dotacjami to pewność szybkiego zwrotu

Niezależność

Przestań martwić się
ciągłymi podwyżkami cen przez sieć!

Ekologia

Korzystaj w 100% z odnawialnych
źródeł energii.

Bezobsługowość

Instalacja fotowoltaiczne są w 100% bezobsługowe.

Dostępność

Instalację fotowoltaiczną można zamontować praktycznie wszędzie

Czas użytkowania

Gwarancje nawet do 30 lat. Przewidywany czas działania to nawet 40 lat!