Pompy ciepła

Dla domu.

G-VOLT

Oferta dla domu.

Dzięki G-VOLT otrzymasz własną elektrownię słoneczną z komponentów wykonanych przez specjalistów w branży. Panele monokrystaliczne z mocą 500W+ i 25 letnią gwarancją na sprawność to u nas STANDARD. Pompy ciepła szczególnie dopasowane do polskich warunków pozwalających na pracę ze sprawnością nawet 400% Przekonujemy, że instalacja fotowoltaiczna jest w zasięgu ręki każdego domu i z opcją kredytowania nie tylko pozwala unikać opłat za energię ale również od samego początku generować oszczędność!  

POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła, co to takiego?

W dużym uproszczeniu pompę ciepła możemy porównać do dobrze wszystkim znanego urządzenia jakim jest lodówka. Z jedną drobną różnicą, lodówka pobiera ciepło ze środka i odprowadza je na zewnątrz, a pompa pobiera je z zewnątrz i wprowadza do środka budynku. Co lepsze! Sama w 75% korzysta z ekologicznych rozwiązań, a wraz z instalacją fotowoltaiczną w 100%!

POMPY CIEPŁA

Jak działa pompa ciepła?

W pierwszym systemie źródła ciepła krąży ciecz, często roztwór glikolu, a jego zadaniem jest pobieranie ciepła z otoczenia. Pompy posiadają również obieg w którym krąży gazowy czynnik chłodniczy. W wymienniku ciepła tzw. parowniku następuje przekazanie energii środowiska z pierwszego obiegu do czynnika chłodniczego. W przypadku powietrznych pomp ciepła to powietrze zewnętrzne które ogrzewa czynnik chłodniczy. Kolejnym elementem jest sprężarka zwiększająca ciśnienie i temperaturę pary czynnika chłodzącego. W innym wymienniku tzw. skraplaczu czynnik o podwyższonej temperaturze oddaje swoją energię wodzie ogrzewając ją. Po oddaniu energii następuje schłodzenie, skroplenie, rozprężenie, a następnie czynnik trafia ponownie do parownika.

Zobacz

Zalety stosowania pomp ciepła.

Oszczędność

Zacznij korzystać z jednego z najbardziej oszczędnych
rozwiązań grzewczych.

Wygoda

Pompy ciepła to przyjemność w użytkowaniu, kto raz zaczął używać już nie będzie chciał wymienić tego sposobu grzania na inny!

Tańsza inwestycja

Są tańsze w inwestycji (całościowo) niż kocioł czy kotłownia na paliwo stałe. Przy zastosowaniu pompy ciepła odpadają koszty komina, instalacji gazowej, składu opału itp.

Niezależność

Przestań martwić się
ciągłymi podwyżkami.

Ekologia

Korzystaj w 100% z odnawialnych
źródeł energii.

Bezpieczeństwo

Funkcjonują bez palnego paliwa w budynku.