Pompy ciepła

Dla firm.

G-VOLT

Oferta dla firm.

Każdy rozsądny przedsiębiorca bez wątpienia szuka oszczędności w swojej działalności. Dzięki ekologicznemu, taniemu ogrzewaniu jakim są pompy ciepła na pewno nie zawiedzie się na tym jak bardzo rachunki potrafiły się zmienić na lepsze. Dzięki systemom kaskadowym istnieje możliwość montażu pomp ciepła nawet o mocach całościowo 300kW! Sprawdź naszą ofertę i zobacz że to się po prostu opłaca!

POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła, co to takiego?

W dużym uproszczeniu pompę ciepła możemy porównać do dobrze wszystkim znanego urządzenia jakim jest lodówka. Z jedną drobną różnicą, lodówka pobiera ciepło ze środka i odprowadza je na zewnątrz, a pompa pobiera je z zewnątrz i wprowadza do środka budynku. Co lepsze! Sama w 75% korzysta z ekologicznych rozwiązań, a wraz z instalacją fotowoltaiczną w 100%!

POMPY CIEPŁA

Jak działa pompa ciepła?

W pierwszym systemie źródła ciepła krąży ciecz, często roztwór glikolu, a jego zadaniem jest pobieranie ciepła z otoczenia. Pompy posiadają również obieg w którym krąży gazowy czynnik chłodniczy. W wymienniku ciepła tzw. parowniku następuje przekazanie energii środowiska z pierwszego obiegu do czynnika chłodniczego. W przypadku powietrznych pomp ciepła to powietrze zewnętrzne które ogrzewa czynnik chłodniczy. Kolejnym elementem jest sprężarka zwiększająca ciśnienie i temperaturę pary czynnika chłodzącego. W innym wymienniku tzw. skraplaczu czynnik o podwyższonej temperaturze oddaje swoją energię wodzie ogrzewając ją. Po oddaniu energii następuje schłodzenie, skroplenie, rozprężenie, a następnie czynnik trafia ponownie do parownika.

Zobacz

Zalety stosowania pomp ciepła.

Oszczędność

Zacznij korzystać z jednego z najbardziej ekonomicznie uzasadnionych rozwiązań grzewczych!

Wygoda

Pompy ciepła to przyjemność w użytkowaniu, kto raz zaczął używać już nie będzie chciał wymienić!

Tańsza inwestycja

Niejednokrotnie są tańsze w inwestycji (całościowo) niż inwestycja w gaz paliwo stałe. Tutaj nie potrzeba wiele!

Niezależność

Przestań martwić się
ciągłymi podwyżkami, zainwestuj w swoje własne źródło ogrzewania!

Ekologia

Wraz z instalacją fotowoltaiczną zacznij korzystać w 100% z odnawialnych
źródeł energii.

Bezpieczeństwo

Pompy monoblok funkcjonują bez palnego paliwa w budynku. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny.