Pompy ciepła

Dla rolnika.

G-VOLT

Oferta dla rolnika.

Inwestycja w instalacje fotowoltaiczną nie tylko pomoże wygenerować oszczędności, a również może mieć znaczący wpływ na wzrost plonów! Nie od dziś wiadomo jak bardzo nieodłącznym elementem ilości zbiorów jest pogoda. Rezultaty projektu niemieckich badaczy z instytutu Fraunhofer ISE pokazały iż z zastosowaniem instalacji fotowoltaicznej w 2018 roku zbiór plonów pomidorów był o 40% wyższy! Wszystko za sprawą przezwyciężenia bardzo upalnego lata i zacienienia powodowanego przez instalacje fotowoltaiczne umożliwiającego zatrzymanie wilgoci gleby w upalne dni. Dodatkowym plusem w przypadku gospodarstw rolnych, które jednocześnie są płatnikiem podatku VAT jest to, iż o całej inwestycji możemy myśleć w kwotach netto, a ulga termomodernizacyjna wynosi 25%!

POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła, co to takiego?

W dużym uproszczeniu pompę ciepła możemy porównać do dobrze wszystkim znanego urządzenia jakim jest lodówka. Z jedną drobną różnicą, lodówka pobiera ciepło ze środka i odprowadza je na zewnątrz, a pompa pobiera je z zewnątrz i wprowadza do środka budynku. Co lepsze! Sama w 75% korzysta z ekologicznych rozwiązań, a wraz z instalacją fotowoltaiczną w 100%!

POMPY CIEPŁA

Jak działa pompa ciepła?

W pierwszym systemie źródła ciepła krąży ciecz, często roztwór glikolu, a jego zadaniem jest pobieranie ciepła z otoczenia. Pompy posiadają również obieg w którym krąży gazowy czynnik chłodniczy. W wymienniku ciepła tzw. parowniku następuje przekazanie energii środowiska z pierwszego obiegu do czynnika chłodniczego. W przypadku powietrznych pomp ciepła to powietrze zewnętrzne które ogrzewa czynnik chłodniczy. Kolejnym elementem jest sprężarka zwiększająca ciśnienie i temperaturę pary czynnika chłodzącego. W innym wymienniku tzw. skraplaczu czynnik o podwyższonej temperaturze oddaje swoją energię wodzie ogrzewając ją. Po oddaniu energii następuje schłodzenie, skroplenie, rozprężenie, a następnie czynnik trafia ponownie do parownika.

Zobacz

Zalety stosowania pomp ciepła.

Oszczędność

Zacznij korzystać z jednego z najbardziej oszczędnych
rozwiązań grzewczych.

Wygoda

Pompy ciepła to przyjemność w użytkowaniu, kto raz zaczął używać już nie będzie chciał wymienić tego sposobu grzania na inny!

Tańsza inwestycja

Są tańsze w inwestycji (całościowo) niż kocioł czy kotłownia na paliwo stałe. Przy zastosowaniu pompy ciepła odpadają koszty komina, instalacji gazowej, składu opału itp.

Niezależność

Przestań martwić się
ciągłymi podwyżkami.

Ekologia

Korzystaj w 100% z odnawialnych
źródeł energii.

Bezpieczeństwo

Funkcjonują bez palnego paliwa w budynku.