G-VOLT

Pompy ciepła.

G-VOLT

Najwydajniejsze pompy ciepła!

Ze specjalistami firmy G-VOLT stworzysz swój wymarzony, ekologiczny dom. Idealnym uzupełnieniem instalacji fotowoltaicznej są pompy ciepła. Jest to urządzenie które pobiera energię cieplną z otaczającej przyrody i przenosi ją do systemu grzewczego budynku, przy jednoczesnym „przetworzeniu” jej na wyższy poziom. W naszej ofercie znajdziecie pompy o wysokiej klasie efektywności A++ które są dopasowane do polskich warunków i pozwalają na pracę ze sprawnością nawet 400%.

gvolt-oferta-040221-7 (1)
POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła, co to takiego?

W dużym uproszczeniu pompę ciepła możemy porównać do dobrze wszystkim znanego urządzenia jakim jest lodówka. Z jedną drobną różnicą, lodówka pobiera ciepło ze środka i odprowadza je na zewnątrz, a pompa pobiera je z zewnątrz i wprowadza do środka budynku. Co lepsze! Sama w 75% korzysta z ekologicznych rozwiązań, a wraz z instalacją fotowoltaiczną w 100%!

POMPY CIEPŁA

Jak działa pompa ciepła?

W pierwszym systemie źródła ciepła krąży ciecz, często roztwór glikolu, a jego zadaniem jest pobieranie ciepła z otoczenia. Pompy posiadają również obieg w którym krąży gazowy czynnik chłodniczy. W wymienniku ciepła tzw. parowniku następuje przekazanie energii środowiska z pierwszego obiegu do czynnika chłodniczego. W przypadku powietrznych pomp ciepła to powietrze zewnętrzne które ogrzewa czynnik chłodniczy. Kolejnym elementem jest sprężarka zwiększająca ciśnienie i temperaturę pary czynnika chłodzącego. W innym wymienniku tzw. skraplaczu czynnik o podwyższonej temperaturze oddaje swoją energię wodzie ogrzewając ją. Po oddaniu energii następuje schłodzenie, skroplenie, rozprężenie, a następnie czynnik trafia ponownie do parownika.

Zobacz

Zalety stosowania pomp ciepła.

Oszczędność

Zacznij korzystać z jednego z najbardziej oszczędnych
rozwiązań grzewczych.

Wygoda

Pompy ciepła to gwarantowana przyjemność w użytkowaniu.

Tańsza inwestycja

Przy instalacji pompy ciepła odpadają koszty komina, instalacji gazowej, składu opału itp.

Niezależność

Przestań martwić się
ciągłymi podwyżkami u swoich dostawców.

Ekologia

Korzystaj w 100% z odnawialnych
źródeł energii - Bądź Eko!

Bezpieczeństwo

Funkcjonują bez palnego paliwa w budynku. Zadbaj o bezpieczeństwo.